10 شهری که در 2016 بیشترین جستجو در گوگل را داشتند

مکزیکوسیتی: دیدار پاپ از پایتخت مکزیک یهنی مکزیکوسیتی در سال ۲۰۱۶ موجب جلب توجه مردم این شهر شده
قصرهای استعماری در این شهر قرار دارند، در حالی که موزه‌ها و بازارهای صنایع‌دستی رنگی سایر جنبه‌های مورد علاقه گردشگران را در اختیار آنان می‌گذارند.

ریودوژانیرو: در سال 2016 این شهر میزبان بازی های المپیک بود که این رقابت‌های جهانی موجب جلب توجه به آن شد. زیبایی‌های این شهر و هتل‌هایش. به هر حال، نتیجه جست‌وجوها همیشه مثبت نبوده است: 
ریو امسال به دلیل داستان‌هایی در مورد ویروس «زیکا» و شرایط نامناسب آب آن نیز در صدر خبرها قرار گرفته بود.

ونکوور: این شهرکانادا پس از انتخابات و پیروزی جاستین ترودو مورد توجه و استقبال مردم قرار گرفته است. اما این مورد تنها دلیل جلب توجه این شهر نبوده است. 
این محبوبیت در حالی است که ونکوور مدت‌ها است به‌عنوان مکانی برای قایقرانی و پیاده‌روی مورد توجه قرار دارد. همچنین برخی رستوران‌های معتبر فرانسوی در این شهر از عوامل موفقیت آن به شمار می‌روند.

رم: این شهر ایتالیایی خانه برخی از محصولات لذیذ نان است اما علاوه بر آن بازدیدکنندگان را به دلیل فرهنگ و تاریخ غنی خود جذب می‌کند. 
یکی از بناهای مهم آن «کلوسئوم» و شاهکار میکل‌آنژ نقاشی سقف کلیسای سیستین موسوم به « داوری نهایی» است. حفاظت میراث تاریخی و جشن‌های سال 2016 نیز در این جذب گردشگران موثر است.

مائویی: زیباترین مکان که به بهشت روی زمین نیز معروف است. در حالی که تمام جزایر آن زیبا هستند، مائویی بیشترین جست‌وجو را به دلیل آرامشش به دست آورده است. 
در این جزیره بازی‌هایی نظیر گلف برگزار می‌شود و می‌توان به تماشای آتشفشان‌ها و جنگل‌های بارانی رفت. تقریبا بیشترین جستجوها برای مسافرت ماه عسل به این مکان تعلق دارد

تایلند: در سال 2016 به عناوین خبری جهان راه یافت اما سواحل خوب و جنگل‌های آن که در جذب هر ساله گردشگران موثر هستند نیز به کسب این مقام در جست‌وجوی گوگل کمک کرده‌اند. 
در حقیقت 6 مورد از 10 تفریحگاه برتر در آسیا به انتخاب خوانندگان مجله «کندنست» به دلیل چشم‌انداز خوب و خدمات درجه یک این کشور در تایلند قرار داشتند.

هنگ‌کنگ: این شهر آسیایی که بیش از یک مرکز مالی است، به سرعت تبدیل به یک مرکز هنری و غذایی نیز شده است.

لندن: بازدید از پایتخت بریتانیا ، مدتی از سال 2016 با توجه به اثرات ناشی از برگزیت بسیار ارزان بود. اما دلایل بسیار دیگری نیز برای کسب این مقام در جست‌وجوهای گوگل وجود دارند: 
جشن تولد 90 سالگی ملکه الیزابت و بزرگداشت چهارصدمین سال مرگ شکسپیر. این شهر همچنین اقدام به برگزاری رویدادهای دیگری نیز کرده بود که بر اهمیت این شهر نزد جهان در سال 2016 افزودند.

واشنگتن دی‌سی: با توجه به اوضاع سیاسی امسال، جای شگفتی نیست که مردم از گوگل برای درک این مطلب که چه اتفاقی در پایتخت آمریکا در حال رخ دادن است، استفاده کرده باشند. 
در حالی که در سال 2016 مشخص شد که کاخ سفید میزبان ترامپ خواهد بود، می‌دانیم که این ناحیه کوچک برخی از مهم‌ترین موزه‌ها، یادمان‌ها و بناهای تاریخی را در آمریکای شمالی دارا است. این دلیلی است که گردشگران چرا باید از آن شهر بازدید کنند که ارتباطی به آرای انتخابات آمریکا ندارد.

نیویورک‌: در جایگاه برترین مقصدی که از سوی کاربران جست‌وجوکننده در گوگل در مجله کندنست منتشر شده است، یک شهر دیگر از آمریکا قرار دارد. 
شهر نیویورک تنها به دلیل شرکت‌های بزرگ اپل و گوگل نیست که توانسته است برای خود اعتباری دست و پا کند بلکه این شهر در فهرست شهرهایی که بیشترین تعداد حضور را در اینستاگرام داشته‌اند، در رتبه نخست جای دارد. 
نیویورک این امر را بیشتر مدیون هتل‌ها و میدان مشهور خود است. نیویورک‌سیتی همچنین میزبان برخی از بهترین غذاخوری‌ها، مراکز خرید و تفریحات در جهان است.

اگر مطلب مفید بود به اشتراک بگذارید: