ربات ماهی کوچک هوشمند برای رقابت با دستیار گوگل و آمازون

آمازون و گوگل شدیدا در رقابت هستند تا اسپیکرهای مجهز به دستیار دیجیتالی خود را به عنوان یک ابزار در منازل کاربران معرفی نمایند. 
حالا شرکت چینی بایدو هم با همکاری AiNemo وارد میدان شده و در نمایشگاه CES 2017، از روبات Xiaoyu Zaijia پرده برداشته که عملکرد کمابیش مشابهی دارد و نامش هم «ماهی کوچک» معنا می دهد.

این ابزار البته بر خلاف اسپیکرهای آمازون و گوگل به نمایشگر بزرگ، دوربین و بخش های روباتیک متحرک مجهز است که نشان می دهد شرکت چینی رویه نسبتاً متفاوتی را نسبت به رقبای آمریکایی در پیش گرفته است.

وقتی جمله ی «xiaoyu xiaoyu» به گوش روبات بایدو برسد، بلافاصله فعال شده و به سمت صدا میچرخد. این روبات البته برای بازار چین در نظر گرفته شده و بر همین اساس تنها دستورات صوتی به زبان چینی را درک می کند، 
اما بر اساس آنچه در غرفه ی این شرکت شاهد بودیم، «ماهی کوچک» حتی در محیط شلوغی مثل نمایشگاه CES هم قادر است دستورات صوتی را به راحتی به انجام دهد.

وجود دوربین هم ویژگی دیگری است که عملکردهای جذابی را ممکن می کند، مثلا اگر دستگاه بر اساس چهره ی شما تشخیص دهد که به سن قانونی رسیده اید، به راحتی می توانید با یک دستور صوتی دارو، غذا و مایحتاج دیگر خود را سفارش دهید.

امکان اتصال به «ماهی کوچک» با موبایل و مشاهده ی تصویر دوربین آن هم قابلیت دیگراین ربات میباشد.

نرم افزار این روبات DuerOS نام دارد که پیش از این هم در محصولات متنوعی مورد استفاده قرار گرفته است.

اگر مطلب مفید بود به اشتراک بگذارید: