اطلاع از شدت امواج رایواکتیو با Dosime

در صورتی که به سلامتی خود توجه دارید و دوست ندارید در معرض امواج رادیواکتیو قرار داشته باشید، Dosime یکی از گجت‌های الکترونیکی هست که با آن میتوان شدت امواج رایواکتیو محیط پیرامون خود را محاصبه کرد
Mirion Technologies این گجت را توسعه داده است تا با استفاده از آن، کاربران قادر باشند میزان امواج رادیواکتیو پیرامون خود را شناسایی کنند
هدف اصلی Mirion Technologies از توسعه‌ی این گجت، کمک به مردم آمریکا برای اطلاع از خطراتی است که در اثر زندگی در نزدیکی نیروگاه‌های اتمی، آن‌ها را تهدید می‌کند. 
بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط Mirion، از هر سه آمریکایی یکی در فاصله‌ی ۸۰ کیلومتری نیروگاه اتمی زندگی می‌کند که از این‌رو انتشار امواج رادیواکتیو زندگی آن‌ها را تهدید می‌کند.
سازمان مدیریت بحران فدرال آمریکا با انتشار گزارشی در سال ۲۰۰۰، اعلام کرد بیش از ۱۸۴ میلیون آمریکایی در فاصله‌ی ۸۰ کیلومتری نیروگاه‌های اتمی زندگی می‌کنند. 
این میزان از جمعیت بیش از ۶۰ درصد ساکنین آمریکا را تشکیل می‌دهد که نشان از پتانسیل بالای ابتلا به بیماری‌های برگرفته از انتشار امواج رادیواکتیو دارد. 
البته باید به این نکته اشاره کرد که تأثیر منفی زندگی در نزدیکی نیروگاه اتمی بسیار کمتر از چیزی است که مردم تصور می‌کنند.
Dosime را می‌توان یک گجت کاربردی برای حصول اطمینان از سلامت محیطی خواند که افراد در آن زندگی می کنند. 
این گجت هر ثانیه محیط اطراف خود را برای امواج گاما و ایکس اسکن می‌کند و از طریق اتصال بلوتوث با گوشی و اپلیکشن نصب شده، هشداری را در صورت بروز خطر اعلام می‌کند.

فروش این گجت از ابتدای سال ۲۰۱۷ میلادی با قیمت ۲۴۹ دلار آغاز شده است.

اگر مطلب مفید بود به اشتراک بگذارید: