گوگل با ارسال اعلان هنگام ورود به جیمیلتان را توسط دستگاه جدید شما را با خبر میکند

گوگل با عرضه ی قابلیتی جدید، به کاربران اندروید کمک کرده است تا حساب های خود راامن تر نگه دارند. بر این اساس، به محض دسترسی یافتن دستگاه جدیدی  به حساب گوگل کاربر، اعلانی با عنوان " Native Android Push Notification" بر روی صفحه نمایش برای وی ظاهر می شود.
اگر در گذشته هنگام اضافه شدن یک دستگاه جدید به حساب کاربری گوگل، ایمیلی برای آگاهی از این موضوع دریافت می کردید، اندروید حالا یک نوتیفیکیشن ویژه جهت اطلاع رسانی این موضوع به شما ارسال خواهد کرد.گوگل می گوید که با این کار، کاربران می توانند به میزان زیادی در زمان خود صرفه جویی کنند. بدیهی است که چک کردن یک نوتیفیکیشن به مراتب کار ساده تری است تا اینکه بخواهید وارد ایمیل شده و این موضوع را بررسی کنید.


از این رو،از این به بعد، به محض ملحق شدن دستگاهی جدید به حساب کابری گوگل، اعلانی با طرح این سوال که "آیا شما بودید که همین الان نام کاربری و گذرواژه تان را وارد کردید؟" بر روی دستگاه اندرویدی کاربر ظاهر می گردد. در صورتی که پاسخ مثبت باشد، کاربر می تواند از اعلان صرف نظر کند اما در صورت منفی بودن جواب، کاربر با انتخاب دکمه ی Review account" "activity می تواند ورود دستگاه جدید را بررسی کرده و از انجام شدن احتمالی هر گونه اقدام مشکوکی در این رابطه باخبر گردد.
با اشاره روی نوتیفیکیشن یادشده صفحه ای نمایان می شود که در آن می توانید آدرس IP دستگاه و همچنین موقعیت جغرافیایی و زمانی که وارد حساب کاربری گوگل تان شده را مشاهده کنید.در صورتی که متوجه ورود مورد مشکوکی شدید نیز گوگل گزینه ای برایتان در نظر گرفته تا بتوانید دسترسی وی به حساب کاربری خود را قطع کنید.
لازم به ذکر است که اگر در این هنگام کاربر هر گونه احساس خطر و نگرانی در مورد ورود غیرمجاز کاربر دیگری به حساب اش کند، می تواند بلافاصله با تغییر گذرواژه و افزودن احراز هویت دو عاملی، شانس هک شدن حساب اش را به میزان زیادی کاهش دهد.
این بروزرسانی طی هفته های آینده برای کلیه کاربران سیستم عامل اندروید در سراسر دنیا منتشر خواهد شد.

اگر مطلب مفید بود به اشتراک بگذارید: