دامنه کارهای انجام پروژه بسیار گسترده است، علاوه بر اینکه رشته‌ها و تخصص‌های زیادی را در برمی‌گیرد مانند پروژه های دانشجویی , انجام پروژه دانشجویی

دامنه کارهای انجام پروژه بسیار گسترده است، علاوه بر اینکه رشته‌ها و تخصص‌های زیادی را در برمی‌گیرد مانند انجام پروژه های کاری , انجام پروژه های تجاری , انجام پروژه دانشجویی وانجام طراحی سایت و ... شیوه‌های مختلف و بسترهای مختلفی برای کار کردن به‌ صورت پروژه نویسی وجود دارد. برخی افراد به‌صورت مستقل انواع پروژه دانشجویی و کاری می‌گیرند و کار می‌کنند در مقابل افراد دیگری هستند که در سایت‌ها و پلتفرم‌های پروژه کار می‌کنند و پروژه‌ها را از طریق ارسال پیشنهاد قیمت و مذاکره با کارفرماها به دست می‌آورند.

در این مطلب تفاوت های این دو موضوع رو مورد برسسی قرار میدیم

شما را از هرگونه تبلیغات بی‌نیاز می‌کنند.
زمانی که به‌عنوان فریلنسر مستقل فعالیت می‌کنید، خصوصاً اگر در ابتدای مسیر باشید و در حوزه کاری خود شناخته‌شده نباشید،  پیدا کردن پروژه کار آسانی نیست. بنابراین نیاز است که رزومه خود را در محل‌های مختلفی قرار دهید یا از افراد فعال در حوزه کاریتان درخواست کنید که در صورت وجود نیازمندی پروژه را به شما بسپارند.

در سایت‌های فریلنسینگ مسئولیت ترغیب کارفرماها به قرار دادن پروژه در سایت به عهده وب‌سایت است؛ بنابراین شما دغدغه‌ای در زمینه پیدا کردن پروژه نخواهید داشت و تنها کافی است که بر روی تخصص خود و مهارت‌های مذاکره تمرکز کنید.

یک جریان پایدار پروژه را برای شما فراهم می‌کنند.
افرادی که به‌صورت مستقل و از طریق معرفی آشنایان پروژه دریافت می‌کنند معمولا شرایط متضادی را تجربه می‌کند. گاهی تعداد پروژه آن‌قدر زیاد است که توانایی انجام همه آن‌ها به‌صورت هم‌زمان را ندارند و مجبورند که بین پروژه‌ها تعدادی را انتخاب کنند و گاهی تقریباً هیچ پروژه جدیدی برای انجام وجود ندارد. به‌علاوه رد کردن پروژه‌ها خود باعث کاهش تعداد درخواست‌ها می‌شود به این صورت که افرادی که پروژه آن‌ها انجام‌نشده، به‌مرور دیگر پروژه‌ای را به شما نخواهند سپرد.

اما در سایت‌های فریلنسینگ برای هر تخصص روزانه میزان تقریباً مشخصی پروژه ارسال می‌شود که فریلنسرها می‌توانند با توجه توانمندی و علاقه شخصی خود برای آن‌ها پیشنهاد قیمت ارسال کنند و با کارفرماهایشان مکاتبه کنند و زمانی که به هر دلیلی تمایل ندارند پروژه بگیرند پیشنهاد قیمت ارسال نکنند و با فراغ بال به کارهای موردنظرشان بپردازند.

در مورد پرداخت‌ها و وصول مبالغ نگرانی نخواهید داشت.
یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که فریلنسرها با آن روبرو هستند مسئله دریافت حق‌الزحمه در زمان‌های توافق شده است. خصوصاً اگر پروژه بزرگ باشد و نیاز به پرداخت مبلغ زیادی در هر فاز وجود داشته باشد، دریافت وجه دشوارتر خواهد شد. گاهی کارفرماها بدون پرداخت پیش‌پرداخت درخواست می‌کنند که کار آغاز شود و ممکن است بعد از این‌که بخشی از کار انجام شد دیگر پروژه را پیگیری نکنند و هزینه‌ای نیز پرداخت نکنند.
سایت‌های فریلنسینگ با وضع قوانین پرداخت این مشکل را به‌صورت کامل حل کرده‌اند و امنیت مالی هر دو طرف (کارفرما و فریلنسر) را تضمین می‌کنند. به‌عنوان‌مثال در سایت پارسکدرز، زمانی که خریدار و مجری پس از مکالمات اولیه باهم توافق می‌کنند، خریدار موظف است که وجه توافق شده را در سایت گروگذاری کند (برای پروژه‌های بالاتر از یک میلیون تومان قوانین متفاوت است.) بنابراین فریلنسر این اطمینان را دارد که پس از تکمیل پروژه وجه را دریافت خواهد کرد. از طرف دیگر خریدار اطمینان دارد که وجه به مجری پرداخت‌نشده و درصورتی‌که پروژه به‌درستی با مطابق توافق انجام نشود وجه قابل پس گرفتن خواهد بود.

رزومه‌ای یکپارچه و قابل‌اعتماد برای شما ایجاد می‌کند.
در سایت‌‌های فریلنسینگ هر پروژه‌ای که انجام می‌دهید به همراه امتیاز و نظر کارفرما در رابطه با تجربه کاری که با یکدیگر داشته‌اید، در رزومه شما ثبت می‌شود؛ بنابراین اگر پروژه را با کیفیت خوب انجام دهید و تجربه خوبی برای خریداران خلق کنید همین رزومه می‌تواند سایر خریدارانی که با شما آشنایی ندارند را ترغیب کند که شما را به پروژه‌ها دعوت و پروژه را به شما بسپارند.

در مقابل خریدارانی که در خارج از این پلتفرم‌ها به شما معرفی می‌شوند شناخت مناسب و کاملی از رزومه کاری و تعهد شما ندارند، بنابراین مدت زمانی نیاز است که با ارسال نمونه کارهای مختلف توجه و اعتماد آن‌ها را جلب کنید تا بتوانید با مبلغ و شرایط مناسب با آن‌ها قرارداد ببندید.

بدون نیاز به مراجعه به مراجع قضایی حل اختلاف انجام می‌شود.
گاهی در حین انجام پروژه، به دلایل مختلف، اختلاف‌هایی ایجاد می‌شود و نیاز خواهد بود که یک فرد متخصص در آن حوزه با طرفین صحبت کند تا پروژه مجدداً در مسیر خود قرار گیرد. گاهی نیز اختلاف‌ها به گونه‌ای است که طرفین تقاضای لغو همکاری و قطع ارتباط را دارند. برای فریلنسرهای مستقل معمولاً قطع ارتباط و لغو قرارداد به آن آسانی که به نظر می‌رسد نیست، همچنین مراجعه به مراجع قضایی و حل اختلاف برای تصمیم‌گیری در مورد وجهی که مبادله شده و … هم مشکل دیگری است.

اما در سایت‌های فریلنسینگ برای این دست مشکلات راه‌حل‌هایی در نظر گرفته‌شده است. به‌عنوان‌مثال در سایت پارسکدرز بخش داوری و حل اختلاف در زمان بروز مشکل در کنار شما خواهد بود و با بررسی توافقات و مستندات و صدور رأی توسط افراد متخصص در حوزه پروژه، شما را از مراجعه به هرگونه مراجع قضایی و … بی‌نیاز می‌کند.

کلیه مکالمات و توافق‌ها مکتوب و قابل ارجاع است.
معمولاً در ابتدای پروژه کارفرما دید درست و کاملی نسبت به پروژه‌ نهایی ندارد و حین انجام کار به مرور دید بهتری از روند کار و نتیجه نهایی پیدا می‌کند و ایده‌هایی به ذهنش می‌رسد که تمایل دارد آن‌ها را در کنار درخواست اولیه عملی کند. از طرف کارفرما این توقع‌ وجود دارد که کلیه درخواست‌ها باید انجام شود. فارغ از اینکه این مسائل در توافق‌ها و قرارداد وجود دارد یا خیر.

در وب‌سایت‌های فریلنسینگ کلیه مکالمات و توافق‌ها پیش از شروع به کار، ثبت و مکتوب شده است و کاملاً واضح و مشخص است که چه‌کارهایی باید انجام شود و توافق به چه صورتی بوده است. بنابرین اگر خریدار درخواستی بیش از قرارداد داشته باشد، واضح است که این بخش جزیی از توافق نبوده و برای انجام آن باید پروژه‌ی دیگری تعریف شود.